O nas O nas

Kielce wczoraj dziś jutro jest magazynem ukazującym się kwartalnie, w czterech edycjach: Wiosna, Lato, Jesień , Zima. Jest to pismo o charakterze informacyjno-promocyjnym. Artykuły edytowane są w języku polskim i angielskim ( lub innym według potrzeb). Podejmuje problematykę gospodarczą Kielc i regionu, pokazuje dokonania oraz możliwości dalszego rozwoju. Prezentuje firmy, istotne z punktu widzenia gospodarki nie tylko lokalnej. Współpracujemy zarówno z Prezydentem Miasta Kielce jak i Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego. Magazyn jest obecny na rynku mediów od 2000 roku.
„Świętokrzyskie wczoraj dziś jutro” jest magazynem, który wydawany jest okazjonalnie, bez określania częstotliwości, zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Poza problematyką gospodarczą magazyn prezentuje walory turystyczne i rekreacyjne Świętokrzyskiego.
Przyjmujemy zlecenia na inne publikacje, wykonanie reklam oraz produktów związanych z reklamą. Współpracujemy z najlepszymi grafikami i fotografikami, gwarantujemy wysoką jakość naszych prac, dotrzymujemy terminów realizacji.
 

Maria Malinowska

   O nas Gdzie nas znajdziecie

Gdzie nas znajdziecie?

Distributed free in Business centres in Kielce (Kielce Trade Fairs);
Major hotels in Kielce (Uroczysko, Best Western, Echo, Leśny Dwór, Pod Złotą Różą, Qubus, Kameralny, Kongresowy, Tęczowy Młyn, Ibis, Binkowski, Odyssey);
Tourist information offices: Staropolska Chamber of Commerce & Industry, Świętokrzyskie Regional Development Agency; Banks;
Świętokrzyskie Province Office, The Jan Kochanowski University, Kielce University of Technology.
 

   O nas Kontakt

Kontakt
 • Redaktor naczelna
  Maria Malinowska,
  tel. 601 466 408
  e-mail:
  mariamal@op.pl
  redakcja@magazynkielce.pl

   
 • Redaguje zespół
  Adres redakcji:
  Drukarnia Duet
  ul. Górna 11a
  25-415 Kielce
   

 

   Aktualności Aktualności

Świętokrzyskie czary Świętokrzyskie czary

Takiej promocji na ogólnopolskiej antenie TVP Kielce i region świętokrzyski dawno nie miały. U progu lata Regionalna Organizacja Turystyczna przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego zorganizowały w Kielcach i Szydłowie wydarzenia artystyczne, które zgromadziły przed telewizorami wielomilionową widownię.

Sabat Czarownic i Kabaretowe Wakacje z Duchami - bo o tych koncertach mowa - stały się okazją nie tylko do dobrej zabawy dla uczestników, oglądających je na żywo i przed telewizorami, ale też do pokazania w krótkich promocyjnych spotach najciekawszych zakątków województwa świętokrzyskiego. Można więc powiedzieć, że udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki prowadzonej w telewizyjnej Dwójce, a także w Radiu Zet i na portalu Wirtualna Polska akcji informacyjno-promocyjnej, miliony Polaków mogły dowiedzieć się (przypomnieć sobie), dlaczego warto odwiedzić Kielecczyznę. Ta wiedza w połączeniu z pozytywnymi wrażeniami z odbywających się tu  wydarzeń artystyczno-rozrywkowych, powinna przełożyć się zwiększone zainteresowanie odwiedzaniem regionu.

Niespodzianki nie było. „Sabat Czarownic” zgromadził komplet publiczności w bardzo przecież „pojemnym” amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni. Nie zawiedli również telewidzowie: transmitowany na żywo przez TVP 2 koncert obejrzało prawie trzy miliony osób. A było na co popatrzeć i było kogo posłuchać: Justyna Steczkowska, Beata Kozidrak i zespół Bajm, Tatiana Okupnik, Halina Mlynkova, Mrozu, zespół Manchester, Natalia Kukulska, no i wzbudzająca najwięcej emocji Lady Gaga polskiej sceny czyli Doda – taki miks musiał dać piorunujący efekt. I dał. Widowisko, nawiązujące w swej konwencji do mitycznych zlotów czarownic na święto-krzyskiej Łysicy, a przy tym „opakowane” przy użyciu nowoczesnych technologii i trików pirotechnicznych, robiło – nomen omen – niesamowite wrażenie.

Równie tajemnicze i ekscytujące były „Kabaretowe Wakacje z Duchami”, czyli kolejny rozrywkowo-promocyjny „atak” świętokrzyskiego na ogólnopolską publiczność: Regionalna Organizacja Turystyczna wraz z Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Świętokrzyskiego sfinansowały przygotowane przez znanego reżysera Leszka Kumańskiego widowisko, transmitowane w dwu częściach przez TVP w programach „Strachy na Lachy” i „Światowy Zlot Duchów”. W przedstawieniu, pomyślanym jako swoisty dialog między „dawnym i współczesnym „Duchem Narodu”, a także jako spotkanie polskich i międzynarodowych gości ze strefy magii, uczestniczyły gwiazdy rodzimych scen kabaretowych: Łukasz Rybarski i Kabaret Pod Wyrwigroszem. Marcin Daniec, Krzysztof Piasecki, Kasia Piasecka, kabarety DNO, Noł Nejm, Hlynur i Weźrzesz.  Popisy duchów oraz artystów z krwi i kości oglądało w naturalnej scenerii zamku w Szydłowie blisko cztery tysiące osób. Kolejnych kilka milionów miało okazję zobaczyć widowisko podczas dwu relacji telewizyjnych.

Organizatorzy mają nadzieję, że takie wydarzenia jak „Sabat Czarownic” i „Kabaretowe Wakacje z Duchami” mocno widoczne w skali ogólnokrajowej, a przy tym podkreślające niekonwencjonalny wizeru-nek regionu – skutecznie zachęcą turystów do częstszych przyjazdów w świętokrzyskie. Te oczekiwania nie są bezpodstawne: już na przykładzie popularnego serialu „Ojciec Mateusz” okazało się, że odpowiednia, „ciepła” prezentacja jakiegoś miejsca, w tym wypadku Sandomierza, może spowodować masowy wręcz wzrost zaintereso-wania odwiedzaniem znanych z telewizji zakątków.

Paweł Halicki

Świętokrzyskie czary Powrót do listy artykułów