O nas O nas

Kielce wczoraj dziś jutro jest magazynem ukazującym się kwartalnie, w czterech edycjach: Wiosna, Lato, Jesień , Zima. Jest to pismo o charakterze informacyjno-promocyjnym. Artykuły edytowane są w języku polskim i angielskim ( lub innym według potrzeb). Podejmuje problematykę gospodarczą Kielc i regionu, pokazuje dokonania oraz możliwości dalszego rozwoju. Prezentuje firmy, istotne z punktu widzenia gospodarki nie tylko lokalnej. Współpracujemy zarówno z Prezydentem Miasta Kielce jak i Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego. Magazyn jest obecny na rynku mediów od 2000 roku.
„Świętokrzyskie wczoraj dziś jutro” jest magazynem, który wydawany jest okazjonalnie, bez określania częstotliwości, zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Poza problematyką gospodarczą magazyn prezentuje walory turystyczne i rekreacyjne Świętokrzyskiego.
Przyjmujemy zlecenia na inne publikacje, wykonanie reklam oraz produktów związanych z reklamą. Współpracujemy z najlepszymi grafikami i fotografikami, gwarantujemy wysoką jakość naszych prac, dotrzymujemy terminów realizacji.
 

Maria Malinowska

   O nas Gdzie nas znajdziecie

Gdzie nas znajdziecie?

Distributed free in Business centres in Kielce (Kielce Trade Fairs);
Major hotels in Kielce (Uroczysko, Best Western, Echo, Leśny Dwór, Pod Złotą Różą, Qubus, Kameralny, Kongresowy, Tęczowy Młyn, Ibis, Binkowski, Odyssey);
Tourist information offices: Staropolska Chamber of Commerce & Industry, Świętokrzyskie Regional Development Agency; Banks;
Świętokrzyskie Province Office, The Jan Kochanowski University, Kielce University of Technology.
 

   O nas Kontakt

Kontakt
 • Redaktor naczelna
  Maria Malinowska,
  tel. 601 466 408
  e-mail:
  mariamal@op.pl
  redakcja@magazynkielce.pl

   
 • Redaguje zespół
  Adres redakcji:
  Drukarnia Duet
  ul. Górna 11a
  25-415 Kielce
   

 

   Aktualności Aktualności

Zabierz głos, bo możesz. Stulecie praw wyborczych Polek w BWA Zabierz głos, bo możesz. Stulecie praw wyborczych Polek w BWA


Zabierz głos, bo możesz. Stulecie praw wyborczych Polek w BWA


Sto lat temu Polki wywalczyły sobie prawa wyborcze. Z tej okazji Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach, Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach i twórcze kielczanki zorganizowały wydarzenie „Zabierz głos, bo możesz!”. Impreza odbyła się w BWA w niedzielę 25 listopada.


Sejm ustanowił rok 2018 Rokiem Praw Kobiet. 100 lat temu Polki wywalczyły sobie prawo do szerszego udziału w życiu społecznym. 28 listopada 1918 roku Józef Piłsudski podpisał Dekret o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego, który stanowił: „Wyborcą do Sejmu jest każdy obywatel państwa bez różnicy płci” oraz „Wybieralni do Sejmu są wszyscy obywatele (lki) państwa posiadający czynne prawo wyborcze”. Podpisanie dekretu poprzedziła wieloletnia, ciężka i niebezpieczna praca kobiet w nielegalnych organizacjach niepodległościowych, konspiracyjnych kursach samokształceniowych, która skutkowała aktywizacją ruchów kobiecych i wzmożoną walką o dostęp do edukacji i praw obywatelskich.

Organizatorki postanowiły uczcić tę rocznicę. W programie święta przygotowanego przez kobiety dla kobiet (choć nie brakło uczestników płci męskiej) znalazł się m.in. relaks przy didgeridoo z Małgorzatą Markocką, czytanie bajek „O dzielnych księżniczkach i pięknych królewiczach” Weroniki Jóźwiak w wykonaniu aktorki Eweliny Gronowskiej, warsztaty antydyskryminacyjne „Zabierz głos” Barbary Biskup, drukowanie na torbach wizerunku dzielnej kielczanki autorstwa Moniki Cybulskiej, warsztaty emisji głosu z Anną Bilską, nauka flamenco z Belén Sanjuanes i spotkanie autorskie z Marzeną Nosek poświęcone jej książce „Nie(d)ocenione. Kobiety w dziejach Kielc do 1939 roku”.

Uczestniczki otrzymały unikatowe plakietki „Zabierz głos, bo możesz!”. W BWA można było obejrzeć wystawę plakatów społecznych Moniki Cybulskiej oraz wypożyczoną z Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej ekspozycję „Kobiety niepodległe”, a przed galerią powstała plenerowa instalacji „Drzewo w koronie” Joanny Biskup-Brykczyńskiej. Fundacja Przystań w Naturze zaprezentował zbiór wartościowych książek dla dzieci i przygotowała warsztaty robienia biżuterii z naturalnych materiałów.

Wydarzenie było współfinansowane przez Radę Europy poprzez Europejską Fundację Młodzieży (European Youth Foundation).

Agnieszka Gołębiowska

 

 

Zabierz głos, bo możesz. Stulecie praw wyborczych Polek w BWA Powrót do listy artykułów