O nas O nas

Kielce wczoraj dziś jutro jest magazynem ukazującym się kwartalnie, w czterech edycjach: Wiosna, Lato, Jesień , Zima. Jest to pismo o charakterze informacyjno-promocyjnym. Artykuły edytowane są w języku polskim i angielskim ( lub innym według potrzeb). Podejmuje problematykę gospodarczą Kielc i regionu, pokazuje dokonania oraz możliwości dalszego rozwoju. Prezentuje firmy, istotne z punktu widzenia gospodarki nie tylko lokalnej. Współpracujemy zarówno z Prezydentem Miasta Kielce jak i Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego. Magazyn jest obecny na rynku mediów od 2000 roku.
„Świętokrzyskie wczoraj dziś jutro” jest magazynem, który wydawany jest okazjonalnie, bez określania częstotliwości, zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Poza problematyką gospodarczą magazyn prezentuje walory turystyczne i rekreacyjne Świętokrzyskiego.
Przyjmujemy zlecenia na inne publikacje, wykonanie reklam oraz produktów związanych z reklamą. Współpracujemy z najlepszymi grafikami i fotografikami, gwarantujemy wysoką jakość naszych prac, dotrzymujemy terminów realizacji.
 

Maria Malinowska

   O nas Gdzie nas znajdziecie

Gdzie nas znajdziecie?

Distributed free in Business centres in Kielce (Kielce Trade Fairs);
Major hotels in Kielce (Uroczysko, Best Western, Echo, Leśny Dwór, Pod Złotą Różą, Qubus, Kameralny, Kongresowy, Tęczowy Młyn, Ibis, Binkowski, Odyssey);
Tourist information offices: Staropolska Chamber of Commerce & Industry, Świętokrzyskie Regional Development Agency; Banks;
Świętokrzyskie Province Office, The Jan Kochanowski University, Kielce University of Technology.
 

   O nas Kontakt

Kontakt
 • Redaktor naczelna
  Maria Malinowska,
  tel. 601 466 408
  e-mail:
  mariamal@op.pl
  redakcja@magazynkielce.pl

   
 • Redaguje zespół
  Adres redakcji:
  Drukarnia Duet
  ul. Górna 11a
  25-415 Kielce
   

 

   Aktualności Aktualności

Wiatraczek zakręci się po raz 45. Wiatraczek zakręci się po raz 45.

Wiatraczek zakręci się po raz 45.

Już po raz 45. Kielce gościć będą utalentowanych uczestników Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, który odbywać się będzie od 12 do 22 lipca. Organizatorem jest Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka im. Stefana Żeromskiego, współorganizatorem Dom Kultury „Białogon”, zaś partnerem generalnym – miasto Kielce.

Harcerski Festiwal jest największym i najbardziej znanym wydarzeniem w kalendarzu imprez dla dzieci i młodzieży w Polsce. To odpowiedź na potrzeby rozwijającej się artystycznie młodzieży. Liczne warsztaty prowadzone przez najwyższej klasy specjalistów, koncerty pozwalające zaprezentować swój talent przed szeroką publicznością, międzynarodowe spotkania i wymiana doświadczeń – to wszystko czyni festiwal prawdziwą kuźnią talentów, niejednokrotnie pierwszym krokiem na drodze do profesjonalnej kariery. Za sprawą festiwalu Kielce mają opinię tętniącego życiem, zawsze otwartego dla młodych ludzi miasta, które warto odwiedzać.

Jak podkreśla kierująca biurem festiwalowym Martyna Wypych, głównym celem wydarzenia jest edukacja kulturalna uczestników zajęć. – W drugiej kolejności zależy nam na promowaniu twórczego podejścia do kultury i sztuki wśród dzieci i młodzieży, będących widzami festiwalu – dodaje. Trzon programu Festiwalu Harcerskiego stanowią warsztaty artystyczne i przeglądy konkursowe w kategoriach: muzyka, taniec, teatr oraz folklor. Wydarzenia towarzyszące to: koncert Młodzi Dobrze Rock’ujący, Młody Film oraz Miasteczko Festiwalowe, czyli przestrzeń integracji dla uczestników festiwalu oraz miejsce gdzie realizowane są działania edukacyjne i animacyjne dla dzieci i młodzieży z Kielc.

W czasie festiwalu kielecki Rynek staje się miejscem artystycznych spotkań oraz integracji z mieszkańcami miasta. Podczas pierwszego z cyklu koncertów „Zakręceni na Kielce” uczestnicy otrzymają od włodarzy klucze do miejskich bram. W sercu miasta zaplanowano także koncert międzypokoleniowy połączony z festynem rodzinnym, koncert piosenki harcerskiej, a także koncert „Młodzi Dobrze Rock’ujący” oraz akcję „Największy Zespół Rockowy”, której celem jest wspólne wykonanie wybranego utworu muzycznego przez jak największą liczbę muzyków i miłośników muzyki. W tym roku będzie to piosenka „Kocham Wolność” zespołu Chłopcy z Placu Broni. – Ten utwór ma dla nas szczególne znaczenie – ze względu na jego treść dotyczącą wolności osobistej, od której zaczyna się wolność narodów i państw oraz przez wzgląd na postać Bogdana Łyszkiewicza, który sam był harcerzem i był związany z Kielcami przez swoje studia – podkreśla Martyna Wypych.

Najważniejsze wydarzenia festiwalu: widowisko „Gospodarze – Gościom” i koncert galowy laureatów odbywają się co roku w miejscu wyjątkowym – w skalnej scenerii najpiękniejszego amfiteatru w Polsce, czyli w Amfiteatrze na Kadzielni. Ulokowaną w nieczynnym kamieniołomie scenę plenerową otwarto w 1971 roku, a zmodernizowano i zadaszono kilka lat temu.

45. edycja „Wiatraczka” będzie szczególna ze względu na stulecie niepodległości oraz stulecie ZHP. Rocznice znajdą swoje odbicie w programie imprezy, szczególnie podczas koncertu „Gospodarze – Gościom”. Kieleckie widowisko zostanie zaprezentowana drugi raz w sierpniu w Gdańsku podczas Zlotu Stulecia Związku Harcerstwa Polskiego.

Uczestnicy festiwalu będą widoczni w przestrzeni miasta nie tylko podczas koncertów, ale także poprzez barwny korowód, który co roku maszeruje ulicą Sienkiewicza. Przeglądy i warsztaty odbywają się w instytucjach kultury, m.in. w Kieleckim Centrum Kultury i Pałacyku Tomasza Zielińskiego, miasteczko zlokalizowane jest na terenach zielonych Politechniki Świętokrzyskiej.

W tegorocznej edycji festiwalu uczestniczyć będzie 921 uczestników z Polski, a także Ukrainy i Algierii, w tym 471 gości zakwaterowanych w obozach oraz 450 uczestników zgrupowania „Gospodarze-Gościom”.

Program festiwalu znaleźć można na stronie www.wiatraczek.pl
 

Wiatraczek zakręci się po raz 45. Powrót do listy artykułów