O nas O nas

Kielce wczoraj dziś jutro jest magazynem ukazującym się kwartalnie, w czterech edycjach: Wiosna, Lato, Jesień , Zima. Jest to pismo o charakterze informacyjno-promocyjnym. Artykuły edytowane są w języku polskim i angielskim ( lub innym według potrzeb). Podejmuje problematykę gospodarczą Kielc i regionu, pokazuje dokonania oraz możliwości dalszego rozwoju. Prezentuje firmy, istotne z punktu widzenia gospodarki nie tylko lokalnej. Współpracujemy zarówno z Prezydentem Miasta Kielce jak i Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego. Magazyn jest obecny na rynku mediów od 2000 roku.
„Świętokrzyskie wczoraj dziś jutro” jest magazynem, który wydawany jest okazjonalnie, bez określania częstotliwości, zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Poza problematyką gospodarczą magazyn prezentuje walory turystyczne i rekreacyjne Świętokrzyskiego.
Przyjmujemy zlecenia na inne publikacje, wykonanie reklam oraz produktów związanych z reklamą. Współpracujemy z najlepszymi grafikami i fotografikami, gwarantujemy wysoką jakość naszych prac, dotrzymujemy terminów realizacji.
 

Maria Malinowska

   O nas Gdzie nas znajdziecie

Gdzie nas znajdziecie?

Distributed free in Business centres in Kielce (Kielce Trade Fairs);
Major hotels in Kielce (Uroczysko, Best Western, Echo, Leśny Dwór, Pod Złotą Różą, Qubus, Kameralny, Kongresowy, Tęczowy Młyn, Ibis, Binkowski, Odyssey);
Tourist information offices: Staropolska Chamber of Commerce & Industry, Świętokrzyskie Regional Development Agency; Banks;
Świętokrzyskie Province Office, The Jan Kochanowski University, Kielce University of Technology.
 

   O nas Kontakt

Kontakt
 • Redaktor naczelna
  Maria Malinowska,
  tel. 601 466 408
  e-mail:
  mariamal@op.pl
  redakcja@magazynkielce.pl

   
 • Redaguje zespół
  Adres redakcji:
  Drukarnia Duet
  ul. Górna 11a
  25-415 Kielce
   

 

   Aktualności Aktualności

Kielce - Europejskie Miasto Sportu 2018 Kielce - Europejskie Miasto Sportu 2018

Kielce - Europejskie Miasto Sportu 2018

Kielce będą Europejskim Miastem Sportu 2018 - zdecydowała European Capitals and Cities of Sport Federation (ACES Europe), która co roku przyznaje nagrodę Europejskiej Stolicy/Miasta/Społeczności Sportu dla miasta wyróżniającego się wysokim poziomem kultury fizycznej, propagującego zasady "fair-play", zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. O przyznanym tytule z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim rozmawia Agnieszka Gołębiowska.

– Panie Prezydencie, za co Kielce uhonorowano tytułem Europejskie Miasto Sportu 2018?

– Jest to tytuł przyznawany przez instytucję unijną na rok w różnych kategoriach – my zwyciężyliśmy w kategorii „miasto”. W sierpniu przyjechała do Kielc komisja złożona z kilku osób pochodzących z różnych krajów. Goście oglądali infrastrukturę sportową, wysłuchali wielu ludzi związanych ze sportem, oceniali sport zawodowy, sport powszechny dzieci i młodzieży, sport akademicki, sport osób niepełnosprawnych. W naszej ocenie członkowie komisji byli zadowoleni, podobało im się w Kielcach. W efekcie otrzymaliśmy tytuł Europejskiego Miasta Sportu na 2018 rok. Nadanie tego tytułu w Brukseli zaplanowano na 6 grudnia.
Tytuł Europejskiego Miasta Sportu jest efektem mojej współpracy z Bogdanem Wentą, który – będąc europarlamentarzystą – bardzo mocno o to zabiegał, przekonując wszędzie, że Kielce na takie wyróżnienie zasługują i mają się czym pochwalić. Wygraliśmy z 35 miastami europejskimi, które starały się o ten tytuł. Pokonaliśmy znane miasta „starej Europy”, jak San Remo, czy inne, które powinny nas przyćmić swoimi osiągnięciami. A to zwycięstwo oznacza, że jesteśmy dobrzy. To jest absolutnie obiektywna ocena, która nie podlega żadnym politycznym koteriom. Dla mnie to jest o tyle ważne, że możemy podnieść głowę i powiedzieć, że dzisiaj jesteśmy najlepsi nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Hasło: „Kielce – Europejskie Miasto Sportu 2018” będziemy eksponować na billboardach i witaczach, bo jest się czym chwalić.

– Czy w związku z tym tytułem w Kielcach w przyszłym roku zorganizowane zostaną jakieś dodatkowe imprezy sportowe?

– Będzie się dużo działo, ale nie w związku z tytułem. Rozegranych zostanie dużo imprez sportowych, z których najbardziej spektakularne będą Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet U-18, których Kielce będą gospodarzem. Zorganizowane zostaną także inne zawody o charakterze międzynarodowym.

– Co – oprócz prestiżu – oznacza dla miasta taki tytuł?

– Zyskujemy nie tylko tytuł i dumę. Fakt, że jesteśmy Europejskim Miastem Sportu 2018 daje nam dodatkowe punkty, jeśli będziemy aplikować o środki finansowe na budowę kolejnych obiektów sportowych.

– A jakie są jeszcze plany miasta w zakresie infrastruktury sportowej?

– Mamy spore potrzeby, bo utworzyliśmy Szkołę Mistrzostwa Sportowego w zakresie piłki ręcznej i konieczna jest budowa dla niej nowej hali i nowego internatu. Potrzebujemy ogrzewanej płyty boiska na ulicy Szczepaniaka dla piłkarzy nożnych, żeby mieli gdzie trenować, gdy przyjdzie zima. Chcemy wybudować dwie hale sportowe przy dwóch szkołach – przy liceach im. Żeromskiego i Norwida. Będziemy budować następne boiska przy szkołach osiedlowych w ramach budżetu obywatelskiego i naszych przedsięwzięć. Te potrzeby będą zawsze i będą się mnożyły, bo młodzi ludzie chcą uprawiać sport i trzeba im to umożliwić.

– Kielczanie mogą być dumni z piłkarzy ręcznych, siatkarzy, a jeśli chodzi o piłkę nożną, ostatnio można było nawet przeczytać, że po zmianie trenera Korona Kielce jest najskuteczniej grającą polską drużyną. To efekt wieloletnich wysiłków.

– Tego się nie da zrobić od razu, to jest proces długotrwały. Kiedy zostałem prezydentem, uświadomiłem sobie, że nie będziemy mieć wielkich fabryk, bo nie mamy na to terenu, i postawiłem tak naprawdę na usługi związane z kilkoma przedsięwzięciami, takimi jak Targi Kielce, Kielecki Park Technologiczny, takimi jak sport i kultura. Konsekwentnie realizujemy te założenia i to się opłaca. To jest stabilny rozwój, w przeciwieństwie do monokultur przemysłowych, które mogą łatwo upaść i pozostawić kilka tysięcy bezrobotnych. To przynosi nam też efekty promocyjne. Kiedy przeliczono, ile by nas kosztowała taka promocja, jaką mieliśmy w związku z mistrzostwami Euro U-21, to okazało się, że zaoszczędziliśmy kilkadziesiąt milionów, a byliśmy w telewizjach i innych mediach światowych. Sport jest bardzo wdzięczny i perspektywiczny, moim zdaniem, więc będziemy tę dziedzinę rozwijać.

– Miasto zyskało na promocji dzięki Euro U-21. A mieszkańcy skorzystali na tym, że w Kielcach rozegrano mecze mistrzostw?

– Oczywiście, przecież hotele gościły drużyny piłkarskie; szwedzkich kibiców przyjechało ponad cztery tysiące, Słowacy też nie zawiedli, na stadionie zasiadło ich blisko siedem tysięcy. Przez okno widziałem, jak kibice świętowali na Rynku, jedząc, pijąc i płacąc za to rachunki w restauracjach. Taksówkarze zarobili, wożąc ich do hoteli. Na tym polegają usługi. Dalej będziemy się rozwijać w tym kierunku, bo to ma sens.

– Jakie są kolejne pomysły na zorganizowanie dużych imprez sportowych?

– Przede wszystkich myślimy o mistrzostwach świata w piłce nożnej U-20, które odbędą się w 2019 i Polska stara się o ich organizację. Jestem już po rozmowach z panem prezesem Zbigniewem Bońkiem i z panem prezesem Mirosławem Malinowskim. Wiadomo, że żadnej deklaracji jeszcze nie mogą złożyć, ale jesteśmy w grze. Mamy już doświadczenie, jak przyjąć parę tysięcy kibiców.

– Dziękuję za rozmowę.

 

Kielce - Europejskie Miasto Sportu 2018 Powrót do listy artykułów